your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

drama drama napisał(a) o Lolita

Blondwłosa Lo ma twarz anioła, zatem ciężko się dziwić Humbertowi, że już przy pierwszym spotkaniu trafiła go strzała amora. Sam romans jest ukazany bardzo subtelnie, brak tu dosadności i wulgarności obecnej w wersji z ‘97. Plus piękne czarno-białe zdjęcia. Zdecydowanie polecam obejrzeć tę wersję jako pierwszą, nowszą można sobie odpuścić lub obejrzeć dla porównania.

drama drama napisał(a) o PS. Kocham Cię (7)

Wstępnie oceniam na 7. Z istotnym zastrzeżeniem - oceniam jako komedię romantyczną, a nie (melo)dramat. Uśmiałam się, całkiem sporo, ale nie wzruszyłam ani na moment. Czy o to chodziło? Mam nadzieję. Pomysł na fabułę niezły (z ciekawości sięgnęłam po oryginał - powieść). Plus za Irlandię, plus za Flogging Molly. Małe minusy za wszechobecne uśmiechy (miałam wrażenie, że do twarzy Hilary się wręcz przykleił) i boysbandową, nieco jakby nieświeżą zresztą, fryzurę jednego z bohaterów ; ).

7 gwiazdki

drama drama napisał(a) o Wszystkie psy idą do nieba

Tyle dobrego słyszałam o tej bajce. Za dzieciaka nie udało mi się jej obejrzeć, więc nadrabiałam niedawno. Niestety, rozczarowałam się. Najbardziej mnie drażniły piosenki - o ile w bajkach disneja na ogół mi się podobają, tutaj ciężko było mi spokojnie wysiedzieć bez przewijania.

6 gwiazdki

drama drama napisał(a) o The Roommate

Schematyczny, powtarzalny, mało realistyczny. Super-psychopatka zabija 'na prawo i lewo', nikt tego nie zauważa oczywiście. Główna bohaterka idzie po raz pierwszy na imprezę w nowym mieście i od razu wyrywa perkusistę, który okazuje się być panem idealnym łaknącym poważnej relacji. Cała reszta też bez szału. Plus za śmietankę z popularnych młodzieżowych produkcji i przede wszystkim ładne buźki, bo głównie dla Leighton i Minki sięgnęłam po ten film.

3 gwiazdki